Prefabrik Havuzun Avantajları

ÜSTÜN SIZDIRMAZLIK!
Prefabrik havuzlar iç liner kaplaması havuzun ölçülerinde üretilip tek parça halinde gelmekdedir ve kesin sızdırmazlık sağlamakdadır. İşte bu üstün özellikleri sayesinde; Avrupa ’da 2000 ’li yıllardan beri, prefabrik havuz sistemleri, konvansiyonel betonarme havuzların önüne geçmiştir ve Avrupa pazarının neredeyse tamamını ele geçirmiştir.
 
SADECE 2 GÜNDE KURULUM VE 7 GÜNDE TESLİMAT
Prefabrik havuz yapılıcak alan belirlendikten sonra hava şartlarının uygun olması durumunda hafriyat ve alt yapı çalışması, prefabrik havuzun kurulumu ve havuzun kullanılmaya başlanması 7 ila 10 gündür.
 
MALİYETİ ORTALAMA %50 DAHA DÜŞÜKTÜR
Prefabrik havuzlar tercih sebeblerinin biride ucuz maliyetli olmasıdır. Betonarme havuzların getirdiği yüksek maliyet ve uzun inşaat süresi prefabrik havuz modelinde söz konusu değildir. Klasik betonarme havuzlardan maliyeti ortalama %50 daha düşükdür.
 
DAYANIKLI, ESNEK VE UZUN ÖMÜRLÜ
Prefabrik havuzlar çelik yapısı ve esnek iç liner kaplaması sayesinde deprem, zemin hareketleri ve benzerleri gibi doğal afetlerden zarar görmeden kalabilmektedir.
 
DAHA HİJYENİK VE SAĞLIKLI
Prefabrik havuzların iç liner kaplaması gözeneksiz olup, betonarme havuzlarda olan, derz aralarında yosun oluşumu, bakteri üremesi söz konusu değildir. Temizlenmesi gözeneksiz yapısı sayesinde çok kolaydır.